Přihlášení ~ Založit účet

Jste zde: »  » 23. stránka

Diskuse a komentáře

Stránkování:   « Starší  21   22   23   24   25  Novější »  

Uživatel Zášek Datum 13. 1. 2012 Čas 20.59
Zdravím,
dnes jsem se začal učit žonglovat se třemi míčky kaskádu.

Za hoďku a čtvrt jsem zvládl si ty míčky všechny vyházet, ale pak nemůžu pokračovat, jakože je zase pochytám, ale prostě mi nejde ten chycený míček zase vyhodit. Nemáte někdo nejaký fígl jak to třeba přemoci?
Děkuji Zášek
Uživatel Kuba Datum 13. 1. 2012 Čas 23.11
Zášek: Zkus třeba začít vyhazovat druhou rukou. Tj. že nezačneš např. pravou ale levou. Vyhodíš si ty 3 a pak je chytíš. A furt dokola ať si to víc zafixuješ. Pak zkus ten první chycený vyhodit ještě jednou. Jestli ho budeš házet moc dopředu (přirozené), stoupni si půl metra před zeď a mysli na to, abys ho nevyhodil moc dopředu. Řekni si, že ti nesmí narazit do zdi. Každý se s čtvrtým chycením vypořádává jinak. Sám už nevím,jak to vypadalo u mě, protože jsem se učil nejdřív 2 v 1, ale tohle je jeden ze způsobů. Ale oficiálně na to žádný recept neexistuje, každému pomáhá něco jiného.
Uživatel Zášek Datum 13. 1. 2012 Čas 23.33
Ok, vyzkouším to. Pokud jsem četl správně, tak to co umím je flash. Umím ho oboustraně, takže tam nebude problém. Spíš když začínám pravou tak mi levá háže do předu, jak si říkal. Když se soustředím tak to taky docela vychytávám.

Ještě mě napadlo, nepomohlo by třeba kdybych ty míčky vyhazoval výš, abych měl víc času vyhodit ten co už jsem chytil? Protože ten flash mi docela jde.

Nevím, prostě tam je nějaký blok, špatná koordinace pohybů. Ale před tím mi nešel ani flash a ten teď umím. Holt se s tou překážkou budu muset poprat :)
Uživatel Kuba Datum 14. 1. 2012 Čas 18.44
Ano, to co teď umíš je flash. Teoreticky by ti mohlo pomoct ty míčky vyhazovat výš, ale tím taky zvýšíš ten efekt házení dopředu. Logicky je rozdíl v tom, když míček vyhodíš trochu dopředu a do výšky očí nebo úplně stejně dopředu, ale skoro do stropu. Zákonitě ti poletí dál od těla.
Soustřeď se taky, abys vyhazoval všecky míčky stejně vysoko a až si budeš myslet, že to je dobré, zkus 4 hození. Ono to prostě nějak musí jít.
Hlavní je to pořád zkoušet a nevzdávat to. Pusť si nějakou klidnější hudbu, uvolni se a zkoušej pořád dokola. Stoupni si třeba před gauč, ať se pro míčky nemusíš tak moc ohýbat. Mižu sem hodil tohle skvělé výukové video, to by ti taky mohlo pomoct. Nevím, co bych ti víc poradil. Když bude nějaký problém, určitě napiš. Rádi poradíme :)
Uživatel Zášek Datum 14. 1. 2012 Čas 20.13
No já to házel dost nízko, když to hodím všechno správně, ne před sebe a do výšky nosu, zvládnu i flash + 1. Zatím mě to baví, doufám že tak do měsíce budu jakž takž umět kaskádu.

Já to házím nad postelí nebo nad dekou položenou na zemi. No, s tou klidnější muzikou nevím, já radši tvrdší :).

Zatím si osvojuji ty základy, snažím se to dělat co nejlépe, abych pak neměl nějaké neduhy.

Já mám špatnou koordinaci pohybů, ale od včerejška jsem trošku postoupil. Asi nebudu nejrychlejší, ale zatím mě to baví a to je hlavní :)

Teď žongluji s tenisáky, někde jsem četl že nejsou moc dobré a že špatně lítají. Když si vyrobím ty z mouky, bude to lepší?

Za video díky, pomohlo.

Zášek
Uživatel Kuba Datum 16. 1. 2012 Čas 18.39
Je dobré, že tě to baví. Máš potom k tomu úplně jiný přístup než kdybysis řekl:"Teď se to prostě za každou cenu naučím!".

Ohledně hudby asi takto: Poslouchej to, u čeho tě baví žonglovat. Já osobně s tou úplně tvrdou hudbou nemám úplně nejlepší zkušenosti, protože u toho nevydržím tak dlouho a dřív se na ty míčky naštvu. U klidné vydržím dýl. Je to subjektivní.

Vážně hodně pomáhá sledovat aspoň videa, kde lidi vidíš jak žonglují (u tebe se 3 kaskádu). Mnohdy tak předejdeš zafixování nějaké chyby, na které bys později musel pracovat.

Ano, je lepší mít míčky které se ti neodráží od ruk a jsou těžší, Ideální jsou 110-135 g, průměr 65-70mm. Když si tenisáky naplníš moukou, rozhodně to bude lepší. Později doporučuji koupit nějaké kvalitní míčky , třeba zde.

Rád pomůžu, ptej se co tě zajímá. Kuba
Uživatel Zášek Datum 16. 1. 2012 Čas 22.38
Tak já jsem si u toho pouštím AC/DC, takže žádné návaly vzteku snad nehrozí :).

Sleduji videa a koukám jak to ostatní dělají, jenom si říkám, že získat u kaskády tak krásný pohyb rukou jako u vašich instruktážních videí nebude lehké :).

Tak já se kouknu po nějakých levných tenisácích a zkusím to vyrobit, prý se pak hody i lépe míří když jsou ty míčky těžší.

Jinak zatím děkuji za rady, třeba se časem ozvu s další otázkou nebo videem na posouzení :)

Zdraví
Zášek
Uživatel Zášek Datum 25. 1. 2012 Čas 16.24
Zdravím,
tak pilně trénuji kaskádu a už mi to docela jde. Teď si zkouším různé začátky a nemůžu přijít na multiplex(dvou míčků), mě ty míčky pořád létají k sobě. Nemáte nějaké rady?

Také jsem trošku zkoušel 2 v 1, ale tam bude asi potřeba jen pilný trénink..

Díky
Zášek
Uživatel Kuba Datum 25. 1. 2012 Čas 23.19
Výborně, já jsem věděl, že se tam ta pomyslný bariéra prolomí.

K multiplexu: Zkusil bych si být vámi dát ty mičky do ruky vedle sebe - 1 zhruba mezi palec a prostředníček a druhý mezi malíček a prostředníček. Takto by měly vyletěl oba trochu jiným směrem. Nevyhazujte je rychlým pohybem, ale spíše plynulým. Nebo si je dejte zkrátka nějak do té jedné ruky a zkoušejte, jaké rozpoložení míčků vám vyhovuje nejvíce. Já osobně je mám poskládané tak, jako když je chytnu. Nepřeskládávám si je. Nejdřív samozřejmě zkoušejte jenom s těmito 2 míčky.

A ano, u 2 v 1 je potřeba akorát pilný trénink. Lépe se míčky hází směrem ven od osy těla, ne dovnitř, i když většina nováčků se to naučí nejdříve dovnitř.

Kuba
Uživatel Zášek Datum 6. 2. 2012 Čas 18.57
Zravím,
tak 2 v 1 už zvládám celkem dobře, ale naučil jsem se to dovnitř. Nevím proč je to lehčí ven, ale tam jsem se ještě nedostal :)

Ale proč píšu, soustředím se teď na reverzní kaskádu, která mi zatím vůbec nejde. Někde jsem viděl, že se to mám nejdřív učit jenom nahodilými hody ( :D ) v normální kaskádě (to už umím), pak přejít k tenisu (také v pořádku), ale pořád nemůžu rozlousknout tu kaskádu.

Asi házím špatné dráhy, buď se mi míčky srazí nebo hážů čím dál výš, což se nedá dělat donekonečna. Jak by ten míček měl jít, resp. kde by měl mít vrchol hodu?

Možná mám jenom špatný pohyb rukou, ale jestli máte nějaký fígl, sem s ním :)

Děkuji a hezký den
Zášek
Uživatel Kuba Datum 6. 2. 2012 Čas 21.15
To jsem rád, že už je to lepší.
Takže:
1) Zatím není podstatné, jestli budeš umět 2 v 1 dovnitř nebo ven. Důležité je to až později při fontáně se 4. Ale to se během týdne přeučíš na druhou stranu.

2) Opravdu nevím, jak ti poradit. Obě ruce při reverzní kaskádě dělají takový kruh směrem dovnitř, o něco víc patrný než při 2 v 1 dovnitř. Vyhozený míček vždycky letí nad míčkem, který do té stejné ruky chytíš. Nevyhazuješ spodem, ale jakoby vrchem. Míček chytáš blíž k svislé ose těla než, odkud ho vyhazuješ. Ale to všechno už víš. Já už si vůbec nepamatuju, jak jsem se to naučil.
Vrchol hodu mám já ve výšce úst. Ale já celkově hážu všechny triky docela nízko, baví mě při tom a rychlost. Tohle je u každého jiné. Každopádně mají míčky létat pořád stejnou dráhou.
O žádném zázračném fíglu nevím, zase jenom trénink, trénink a trénink.
Uživatel Lukáš Janka Datum 7. 2. 2012 Čas 10.30
Já jsem se reverzní kaskádu naučil pomocí tohoto triku
http://zonglovani.info/micky/3/oblouky.html
Pak jsem jenom hodli ten zelený míček jak při revrzní kaskádě. Ale je to opravdu jenom trénik a trénink.

Stránkování:   « Starší  21   22   23   24   25  Novější »  

Úvodní stránka ~ Mapa stránek ~ Kontakt ~ Podpoř žonglérův slabikář