Jak začít žonglovat s míčky

Míčky jsou nejjednodušší náčiní. Snadno se hážou i chytají.

Jeden míček

Začneme tím nejlehčím, jedním míčkem. Ze začátku si s míčkem jenom pohrávej. Přehazuj ho obloučkem z pravé ruky do levé. Vrchol obloučku by měl být asi ve výši nosu.

A pak zpátky z levé do pravé. Při chytání nepohybuj rukou proti míčku. Počkej si, až ti přiletí do dlaně. Míčky se při žonglování neodrážejí, ale chytají a hážou.

Přehrát animaci

Vyzkoušej i pohazování s míčkem v jedné ruce. Zkus zachytit míček odražený od zdi. Procvičuj pravou i levou ruku. Důležité je se s míčkem sžít a dostat ho do ruky. Spousta lidí si myslí, že házet si s jedním míčkem přece umí a snaží se začít hned alespoň se dvěma nebo třemi míčky. To ale většinou není pravda, věnuj proto dostatek času hraní si s jedním míčkem. Získáš solidní základ a další trénink se dvěma a později i žonglování se třemi míčky ti půjde snadněji.

Dva míčky

Házet si se dvěma míčky na první pohled vypadá snadně, ale míčky se ti budou srážet a padat. Nenech se odradit a zkoušej dál.

Vyhoď první míček obloučkem nahoru. Vrchol obloučku by měl být asi ve výši nosu.

Když první míček míjí tvůj nos, je čas vyhodit druhý míček. Pak zachytíš první míček do levé ruky. Tou dobou druhý míček míjí tvůj nos a ty už jenom čekáš, až doletí do tvé pravé ruky, kterou ho zachytíš.

Trénuj nejprve podle obrázků a pak s obráceným pořadím rukou.

Přehrát animaci

Tři míčky

Když už ti to se dvěma míčky jde, přidej ještě třetí pro úplnou kaskádu. Kaskáda je nejlehčí trik, většina žonglérů se ho naučí jako první.

Kam dál